Aniołki z pierwszej grupy przygotowały porcelanowe aniołki na swoją choinkę. Coraz bliżej święta.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM I MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY to projekty do których przystąpiło nasze przedszkole. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o „Nieśmiałym kotku” i bajki o „Królewnie Śnieżce”. Dziękujemy rodzicom Natalki za poświęcony czas a pozostałych rodziców zapraszamy do nas.

W dniu 17.12.2019 dzieci i rodzice z grup IV i V wystawiły jasełka. Pełna nastroju świąteczna atmosfera przybliżyła nas do Świąt Bożego Narodzenia.

W XV PRZEDSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 8 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg, nasze przedszkole reprezentowały najmłodsze przedszkolaki - grupa I. Z radością w serduszku do szopki idziemy, tak śpiewały na prawdziwej scenie, nasze dzieci wprowadzając gości w świąteczny nastrój a także podtrzymując tradycje bożonarodzeniowe wspólnie z koleżankami i kolegami z innych przedszkoli. Nasze Aniołki pięknie wystąpiły – zobaczcie sami. Zapraszam do galerii.

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas, na który oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Przed świętami w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy pierwszej na zajęcia integracyjne ,,Kartki Bożonarodzeniowe”. Na zajęciach przedszkolaki wspólnie z najbliższymi wykonały piękne kartki świąteczne. Wykorzystajmy ten nadchodzący czas aby stworzyć wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w nasze przedszkolne warsztaty i wykazali się dużą inwencją plastyczną i zaangażowaniem.

Zachęceni przez Pana Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego przystępujemy do akcji „Razem na Święta”. Mogą wziąć w niej udział wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zorganizują działania w ramach przedświątecznego wolontariatu

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem do okazywania pomocy i wsparcia osobom samotnym, starszym i chorym.

W naszym przedszkolu w ramach tej wspaniałej inicjatywy:

- zorganizowaliśmy zbiórkę kosmetyków i środków higienicznych
do Kołobrzeskiego Hospicjum,

- przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska „Reks”
w Kołobrzegu

- zorganizowaliśmy „Szlachetną Paczkę” dla potrzebującej Rodziny,

- przekazaliśmy misie do Karetek Pogotowia Ratunkowego, dla dzieci chorych
i poszkodowanych w wypadkach,

- wzięliśmy udział w zbiórce słodyczy i zabawek do TPD,

- przygotowaliśmy kartki świąteczne,

- przekazaliśmy maskotki do paczek na Kołobrzeską Wigilię dla Samotnych,

- bierzemy udział w akcji „Góra Grosza”

- organizujemy Jasełka

Dzięki takiej postawie Święta Bożego Narodzenia stają się jeszcze piękniejsze
i radośniejsze, zwłaszcza dla ludzi potrzebujących wsparcia.