Zdrowe kanapki

Dnia 16 listopada dzieci z grupy III podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem "Robimy zdrowe kanapki". Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser, wędliny oraz warzywa.

Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem oraz układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin.