• Miejskie Przedszkole Nr w Kołobrzegu
A A A

Praca zdalna ostatni dzień     16.04.2021 – piątek

Kosmicznie ciepło witamy się dziś

Kochani  na koniec  naszego  tygodniowego    KOSMICZNEGO  J tematu.  Pobawimy się troszkę  z ufoludkiem, dowiemy się jakie są planety w kosmosie oraz  przywitamy się i pożegnamy się UFOstycznie.  A I W kuchni poszukajcie troszkę potrzebnych rekwizytów do zabawy.  BĘDZIE SIĘ DZIAŁO.  Kosmicznie mocno dziękujemy,   że jesteście  z nami!

Z ufoludkiem można poćwiczyć rytmy z wykorzystaniem domowych przedmiotów oraz zwroty: nad, pod, za, na ☺️ a także pogimnastykować swoją buzię w zabawnym powitaniu i pożegnaniu UFOstycznym.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2Fd%2F1I6tPQUEEbaVT43ZYGsJ8Jc8B3zOJ9zx-%2Fview%3Fusp%3Dsharing%26fbclid%3DIwAR1Bw3JdPqyhFRGuOvDFP9i7b_i2No8nOQmZiW-w8HTunOz5rVdM7e-IdNc&h=AT2IxDPpZzV-1CD7I2gUxw8LXZuqbkzlCNPyaRULiucsGVieeWgZsMhWgzfwJBaPVqFlP3uXVxZ9FRnGxIsYreNyVgmJAMyl7OEYad_XYXHbkrAefVT3qYoNPeNioD4hyvca&__tn__=-UK-R&c[0]=AT3XWuEgS_pZWCKRW_GkkVff2i9-0a-Ip_mWap8GrQbDfhcmA1mH33B1IpRPhxntbQ8htL6Ua3O2szXT5GaBYtVvVFgBHcNJrlN16HD9H3WKVlfLo2ULM5VbZzGKITwTa567i_E1A1pATB6AfWo0apSKKrIIdZcSNdUvRn7k9sM6i8oSV5N8ov1GK6zH2JF7ymZWvS08YBYFTA

 

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE na czwartek  gr. II

Cele:

 • rozwój sfery emocjonalnej i społecznej
 • usprawnienie motoryki dużej
 • kształtowanie świadomości ciała, świadomości przestrzeni

Witajcie dzieci!

Dziś zapraszam Was do ćwiczeń. Zaproście do nich rodziców lub rodzeństwo.

Do ćwiczeń przygotujcie koc.

 1. Naleśniki. Rodzic stoi obok leżącego na kocu dziecka. Dziecko leży na

kocu (przy jednym z końców). Rodzic zawija dziecko w koc (tak jak zawija

się naleśniki), nie zawijając jego głowy, a potem, trzymając za wolną

krawędź koca, rozwija je. Sprawniejsze fizycznie dziecko może też

spróbować rozwinąć się samodzielnie.

 

Propozycja pracy zdalne w grupie II 14.04.2021

 Temat : Zasypianka z ufoludkiem

 1 -  Zabawa dla dzieci „Podróż po planetach”

  Zapraszam Was w podróż na planety, na których trzeba wykonać określone ćwiczenia ruchowe. Powodzenia!

Propozycje zajęć w grupie II 13.04.2021

Temat :  Wyprawa w Kosmos

 

 1. Zabawa ruchowa: " Start rakiety"

Rodzic odlicza start rakiety , dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym ręce do boku, na hasło odliczamy : 10,9.8......0 i start, dziecko prostuje ręce i trzyma je przez chwilę wyprostowane a następnie opuszcza . Zabawę można powtarzać.

Propozycje zajęć w grupie II 12.04.2021

Temat :  Kosmos

1.. Słuchanie opowiadania "Spotkanie z ufoludkiem"

 

 „Spotkanie z ufoludkiem” –słuchanie opowiadania B. Koronkiewicz

Wczoraj wieczorem mamusia przeczytała mi bajkę o kosmitach, pocałowała na dobranoc i wyszła z pokoju, a ja wtuliłem się w poduszkę i prawie zasnąłem. Myślałem o tej bajce i o tym, że chciałbym spotkać takiego ufoludka. Nagle wydało mi się, że słyszę pukanie do okna. Trochę się wystraszyłem, ale tylko trochę, bo przecież nie jestem już małym dzieckiem. Powoli odwróciłem głowę w stronę okna i wyskoczyłem z łóżka, ponieważ za oknem zobaczyłem dziwną postać. Podszedłem bliżej i nie mogłem uwierzyć w to, co widzę: tam był ufoludek! Przyklejał twarz do szyby, nos mu się rozpłaszczył i prosił mnie, żebym go wpuścił. Otworzyłem okno, które i tak było trochę uchylone, a wtedy dziwny stworek szybko wskoczył do pokoju i mogłem mu się lepiej przyjrzeć. Był zielony, zupełnie jak w bajce. Miał wielkie, świecące oczy, antenki zamiast uszu i bardzo szeroki nos. Na sobie miał błyszczące i szeleszczące ubranko i był mojego wzrostu. Chciałem go zapytać, czy tak jak ja ma sześć lat, ale jakoś nie dałem rady wydobyć z siebie głosu. Nie ze strachu, tylko z wrażenia. A on po-kazał mi taki jasny punkcik na niebie i powiedział, że tam mieszka. Mówił w jakimś dziwnym języku, ale ja wszystko rozumiałem. W końcu i ja się odezwałem. Spytałem, czy jest głodny, bo przecież gościa trzeba czymś poczęstować. Pokręcił głową, a więc mnie zrozumiał i już wiedziałem, że zostaniemy przyjaciółmi. Powiedział, że jest bardzo zmęczony, gdyż ma za sobą daleką podróż. Położył się na dywanie, zamknął oczy, a ja mu podłożyłem pod głowę swoją poduszkę i wyobrażałem sobie jak się rodzice rano zdziwią, kiedy przyprowadzę gościa na śniadanie .Obudził mnie wesoły głos mamy. Pytała, w kogo rzucałem w nocy poduszką. Jak to rzucałem? Dałem ją swojemu gościowi, który na niej spał. Otworzyłem oczy i... nie zobaczyłem zielonego ludzika. Pewnie przestraszył się mamy, bo jest duża i chyba nie wierzy w ufoludki. A teraz się śmieje, gdy słucha o moim spotkaniu z nowym przyjacielem. Opowiem dzieciom w przedszkolu, one na pewno uwierzą.

Po świętach czas na ruch i aktywność fizyczną. Gotowi do zabawy?

 1. „Gimnastyka” – wiersz.

Gimnastyka to zabawa,

ale także ważna sprawa,

bo to sposób jest jedyny.

Żeby silnym być i zwinnym.

Skłony, skoki i przysiady

trzeba ćwiczyć – nie ma rady!

To dla zdrowia i urody

niezawodne są metody.

 1. Rozmowa na temat wiersza – Co nam daje gimnastyka? Co wykonujemy podczas gimnastyki?
 2. „Tor przeszkód” – Zachęcam dzieci do zaprojektowania wspólnie z rodzicami domowego toru przeszkód. Przypomnijcie sobie przy okazji zasady bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych w domu.
 3. „Piłka” – Wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką: kredki, farby, wydzieranka, plastelina, malowanie farbami. Zachęcamy do aktywności.

 

Propozycje zajęć  w grupie II  dnia 09.04.2021

 

Zapraszamy do świata Hibbiego, w którym czeka was dużo zabawy, wiedzy i ciekawostek. Na początek obejrzyjcie film.

 1. Film "Hibbi - Sport to zdrowie"

 1. Porozmawiajcie na temat filmu.

- Na jaki pomysł wpadł Hibbi?

- Gdzie spotkały się zwierzęta?

- Jakie dyscypliny sportowe pojawiły się w filmie?

- Jakie są wasze ulubione dyscypliny sportowe?

Propozycje zajęć w grupie II 07.04.2021

 

Temat: Ruch to zdrowie

Pomoce dydaktyczne:  Kartka, długopis, rekwizyty, które dzieci wybiorą do ćwiczeń ruchowych

Propozycje zabaw:

Jak już dobrze wiemy, ruch to zdrowie. Zadaniem Dziecka jest samodzielne ułożenie zestawu ćwiczeń ruchowych. Rodzic nawiązuje do znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka, następnie zachęca dziecko do samodzielnego ułożenia zestawu ćwiczeń ruchowych. Dziecko wybiera rekwizyty, które będą wykorzystywane podczas ćwiczeń. Następnie wymyślają różne ćwiczenia, które wykonuje cała rodzina.

Czas na ruch! Rodzic z dzieckiem tworzy drużynę. Zamieniają się w zwierzątka. Pierwszą propozycją jest „Bieg kur z kurczakami” – rodzic i dziecko mają nogi związane ze sobą za pomocą skakanki. Biegną razem do wyznaczonego celu.