Maluszki świętowały Dzień Jabłka

Dnia 28.09. 2021r. Maluszki świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.

Nie zabrakło również degustacji. Dzieci  wysłuchały opowiadania pt.  „Małe Jabłuszko”, rozpoznawały drzewa owocowe oraz zagadki o jabłku i innych owocach. Były również okazje do wykonania zadań takich jak porównywanie wielkości czy kształtu .Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną i wykonały jabłuszko z wykorzystaniem plasteliny. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.