Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie II

W grupie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których wykonywaliśmy kartki świąteczne. Dzieci były zachwycone obecnością najbliższych. Powstały piękne, kreatywne prace. Wszystkim dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas.

MALUSZKI OBCHODZĄ DZIEŃ KREDKI

Kolorowe kredki - nieodłączni towarzysze wszystkich dzieci, jednocześnie bawią, uczą, rozwijają umiejętności oraz stanowią drogę do wspaniałego świata wyobraźni. Kolorowe kredki towarzyszą dzieciom codziennie. Maluszki w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Kredki, Zobaczcie Sami...

MALUSZKI SZALEJĄ NA ŚNIEGU

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami. Maluchy uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie.

Zdrowe kanapki

Dnia 16 listopada dzieci z grupy III podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem "Robimy zdrowe kanapki". Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser, wędliny oraz warzywa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20.11 z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka gościliśmy przedstawicieli kołobrzeskich przedszkoli na teście wiedzy o Prawach Dziecka. Dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą dotyczącą ich Praw.

Udział w Przeglądzie

W sobotnie popołudnie przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w XIII Przeglądzie osób, którym wędruje się trochę trudniej. Dzieci zaprezentowały układ taneczny "Taniec kwiatów" zgodnie z tematem przewodnim przeglądu "Jedność w różnorodności". Dziękujemy fundacji Uwierzcie w nas za zaproszenie.

Wizyta przedstawiciela Muzeum

W ubiegłym tygodniu gr IV i V zaprosiła do przedszkola przedstawicieli Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Dzieci poznały wiele ciekawostek o naszym mieście.

Warsztaty Karmelków

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dodatkowe. Dzieci z grup I, II, III i IV dowiedziały się jak powstają lizaki i cukierki, jakie barwniki naturalne można wykorzystać do zabarwienia masy. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego spotkania.

Narodowe święto Niepodległości

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Już od 6 listopada przedszkolaki zapoznawały się z rysem historycznym dotyczącym Dnia Niepodległości, przygotowywały kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.