Dzieci z grupy II z wizytą w Straży Pożarnej

Dzieci z grupy II wzięły udział w ścieżce edukacyjnej "Ognik". Zajęcia odbyły się w siedzibie Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Strażacy z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiedzieli o swojej pracy.

Świętowanie Dnia Dziecka w grupie II

Świętowanie Dnia Dziecka w grupie II.

Podróż kolejką dookoła miasta

Dzieci z grupy I z okazji Dnia Dziecka wybrały się w podróż kolejką dookoła miasta. Następnie odwiedziła ich animatorka z przyjaciółmi… sami zobaczcie jakimi.

Wycieczka do Akademii Leśnej Przygody do Kowalik k. Tychowa

Dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do Akademii Leśnej Przygody do Kowalik k. Tychowa. Zwiedziły okolicę, poznały zwyczaje niektórych zwierząt leśnych, spędziły czas na świeżym powietrzu. Był też czas na kiełbaskę z ogniska i zabawę na przygotowanej ścieżce sensorycznej. Tak nam się podobało, że zaprosiliśmy Akademię do naszego przedszkola, żeby przybliżyć zwyczaje zwierząt innym dzieciom.

Festyn rodzinny

W czwartek, 23 maja w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny. Co prawda pogoda trochę pokrzyżowała nam plany zabawy, ale i tak atmosfera była świetna. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenkę dla rodziców, a na holu można było spróbować wypieków i innych pyszności przygotowanych przez rodziców i z ich pomocą. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia.

Rozstrzygnięcie konkursu "Zabytki wokół nas"

13 maja w Muzeum Oręża Polskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez PM3 i Muzeum "Zabytki wokół nas". Miło nam poinformować, że 2miejscie w kategorii 6- latków zdobył Mikołaj Kurowski. Pozostałe dzieci otrzymały podziękowania za udział w konkursie.

III Kołobrzeski Dzień Sportu Osób z Niepełnosprawnościami

23 kwietnia przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w III Kołobrzeskim Dniu Sportu Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy "Okruszek". Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem pokonali wszystkie przygotowane konkurencje.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Unii Europejskiej dzieci z grupy III, IV oraz V wzięły udział w quizie wiedzy o UE. Na początku spotkania wysłuchali hymn „Oda do radości”, następnie wykonali zadania dla nich przygotowane. Dzieci z grupy I i II wykonały flagę UE.

Biblioteka dziecięca

Wczoraj nasze przedszkole odwiedziła Pani z biblioteki dziecięcej. Dzieci w każdej grupie miały możliwość wysłuchania ciekawych bajek. Dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i zostały zachęcone do odwiedzienia biblioteki dziecięcej w Kołobrzegu.