Konkurs "Wesoła zakładka"

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zaprosiliśmy dzieci do udziału w konkursie "Wesoła zakładka". Dzieci pięknie wykonały zadanie, za co zostały nagrodzone upominkami w postaci książek i dyplomów.

Akcja "Wędrująca książka"

Akcja "Wędrująca książka" jak co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dzieci przynoszą z domu książki już przez siebie przeczytane i mogą zamienić je na inne przyniesione przez kolegów.

X Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny

23 kwietnia, w RCK odbył się X Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10. Dzieci z grupy IV po raz pierwszy miały możliwość zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Wystąpiły w tańcu do utworu "Kwoka" z filmu Akademia Pana Kleksa.

Kartka Wielkanocna

Dzieci z gr. III wzięły udział w konkursie plastycznym "Kartka Wielkanocna" za co zostały nagrodzone dyplomami i książeczkami.

Goście ze Szkoły Podstawowej nr 4

W tym tygodniu odwiedzili nas goście z l klasy Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci z grupy lV oraz V przygotowały pytania dla pierwszoklasistów, były bardzo zainteresowane jak jest w szkole?

Wizyta grupy II w Muzeum Bursztynu

W dniu dzisiejszym dzieci wybrały się w fascynującą podróż od prehistorycznej przeszłości do współczesności, malowaną złocistą barwą bursztynowych odkryć. Podczas zwiedzania ekspozycji mieliśmy możliwość zobaczyć okazy brył, w tym największą o wadze 2,2 kg i bogatą kolekcję z wieloma ciekawostkami od biżuterii po przedmioty użytkowe.

Tydzień w kosmosie

W minionym tygodniu dzieci z grupy IV realizowały temat "Tajemnice kosmosu". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne makiety i plakaty układu słonecznego. W ramach zajęć plastycznych wykonały kaski astronautów. W piątek zaprosiliśmy grupę V, aby podzielić się zdobytą wiedzą z tego zakresu.

Zegary

W tym tygodniu omawiamy temat czasu. Dzieci poznały różne zegary. Oglądaliśmy film edukacyjny przedstawiający zawód zegarmistrza. Bawiliśmy się do piosenki "Bije zegar". Poznawaliśmy pory dnia, dzieci miały okazję podczas tego tygodnia dostrzec rytmiczną organizację czasu w stałych następstwach dnia i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy. Na tablicy w szatni pojawiły się piękne zegary z kukułką wykonane przez dzieci.

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka"

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.