Światowy Dzień Pizzy

9 lutego nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej jadalnia zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy.

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach przedszkolaki wyrabiały ciasto, smarowały sosem, układały wędliny, brokuły, paprykę, ananasy, posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo każde miało do wykonania określone zadanie.

Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować swoich wypieków.